Blachy

Oferujemy blachy czarne, zwane również konstrukcyjnymi, które są wykorzystywane głównie w budownictwie (pokrycia dachowe), ślusarstwie oraz warsztatach samochodowych. Szukasz blachy i nie wiesz, który rodzaj będzie odpowiedni? To, na który rodzaj powinieneś się zdecydować zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim od jej przeznaczenia. Zastosowanie, grubość, czy będzie poddawana dalszej obróbce, czy też nie oraz jakiej musi być jakości – to tylko kilka z czynników, które musisz wziąć pod uwagę dokonując wyboru. Wyróżniamy kilka jej rodzajów, ale o tym w treści tego artykułu. Poniżej dostępne produkty w naszej ofercie wg kategorii.

Kategorie blach

W naszej ofercie dostępne są następujące kategorie:

Blachy gorącowalcowane (HR)

Znakomicie sprawdzają się tam, gdzie nie jest wymagane by ich powierzchnia była idealnie gładka (z przeznaczeniem do dalszej obróbki). Szeroki wybór z rodzaju gorącowalcowanych, dzięki dużej różnorodności gatunków stali oraz spełnieniu norm produkcyjnych, sprawia, że mają bardzo różne zastosowanie. Odmienne właściwości chemiczne i mechaniczne materiałów, jak też różne klasy tolerancji płaskości i grubości umożliwiają dobór najlepszego produktu względem przeznaczenia.  Proces uzyskiwania blachy walcowanej na gorąco zużywa mniej energii, dzięki czemu produkty te są tańsze od wersji walcowanej na zimno. Zastosowanie, to przede wszystkim produkcja konstrukcji stalowych, produkcja maszyn i pojazdów oraz niedużych obiektów, jak kontenery. Gatunki gorącowalcowanej różnią się od siebie stopniem plastyczności a ich właściwości zależą od stopu użytego do produkcji.

Wyszczególnić możemy następujące rodzaje:

  • formatowa,
  • gładka,
  • ryflowana,
  • kawałkowe,
  • czarne,
  • poprodukcyjne;

Blachy zimnowalcowane (CR)

Bardzo dobrze sprawdzają tam, gdzie ich powierzchnia musi być gładka ( z przeznaczeniem do cięcia laserem). Walcowanie na zimno pozwala na produkcję blachy cieńszej o równomiernej strukturze, o lepszej jakościowo powierzchni i szerokiej tolerancji wymiarów w porównaniu z gorącowalcowanymi. W tym celu wykorzystywany jest proces walcowania na zimno, który zapewnia wyższą twardość materiału oraz jego lepszą wytrzymałość na rozciąganie. Produkt zimnowalcowany powstaje z dalszej obróbki gorącowalcowanej. Zastosowanie, to branża elektrotechniczna i motoryzacyjna ze względu na lepszą jakość i parametry. Walcowanie na zimno sprawia, że powstałe produkty są mocniejsze, trwalsze i wytrzymalsze na rozciąganie.

Blachy ocynkowane (HDG)

Blacha ocynkowana powstaje w wyniku pokrycia stali warstwą cynku, dzięki czemu powstały produkt posiada duże właściwości antykorozyjne. Charakteryzuje się największą trwałością spośród wszystkich naszych produktów. Oprócz poprawy istotnych parametrów i właściwości stali, proces ocynkowania poprawia również walory estetyczne stali. Produkty ocynkowane wykorzystywana zarówno w środowisku zewnętrznym, np. pokryciach dachowych dużych obiektów, jak i w środowisku wewnętrznym. Dzięki ogromnej wytrzymałości produkty te są popularne zwłaszcza w branży budowlanej, stanowią najczęstszy materiał tworzący pokrycia dachowe.

Blachy ryflowane

Nazywana jest również łezkową, ze względu na charakterystyczne zdobienia na jej powierzchni. Jest to rodzaj materiału, który występuje w postaci arkuszy wytłaczanych ze wzorem, co przyczynia się do zwiększenia jego własności antypoślizgowych. Ponadto produkty te są wysoce wytrzymałe (stopień wytrzymałości zależny od stanu utwardzenia), odporne na korozję (duża odporność na warunki atmosferyczne) oraz mogą być poddawane procesowi spawania. Dzięki właściwościom antykorozyjnym jest wykorzystywana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Dostępne u nas produkty mają różnorodne zastosowanie w w tym, m.in. w budownictwie, transporcie, budowie maszyn i statków oraz motoryzacji. Dodatkowo blacha podestowa jest wykorzystywana przez projektantów jako element dekoracyjny i wykończeniowy np. na powierzchniach antypoślizgowych, takich jak stopnie lub podesty. Projektanci polecają również użycie arkuszy blachy ryflowanej do modnego obecnie, nowoczesnego wykończenia ścian lub sufitów. Dzięki swoim właściwościom antykorozyjnym jest również często wykorzystywana w łazienkach, do obudowy sprzętów.

Blachy czarne zimnowalcowane

Normy: EN-10130, EN-10025

GatunekGrubośćFormat
DC011 - 150 mm1000 x 2000 mm
1250 x 2500 mm
1500 x 3000 mm
1500 x 6000 mm
2000 x 3000 mm
2000 x 4000 mm
2000 x 5000 mm
2000 x 6000 mm

Blachy czarne gorącowalcowane

Normy: EN-10130, EN-10025

GatunekGrubośćFormat
DC01
S235JR
S355J2
1 - 150 mm1000 x 2000 mm
1250 x 2500 mm
1500 x 3000 mm
1500 x 6000 mm
2000 x 3000 mm
2000 x 4000 mm
2000 x 5000 mm
2000 x 6000 mm

Blachy ryflowane tzw. łezka

Gatunek
Gatunek: S235JR

Blachy ocynkowane

Gatunek
Gatunek: S235JR

Kontakt

Firma Stal-Jaromin zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości wyrobów hutniczych. Wszelkie informacje dotyczące naszych produktów i usług znajdziesz na naszej stronie lub pisząc do nas na adres e mail: biuro@stal-jaromin.pl. Potrzebujesz najwyższej jakości blachy? Nie szukaj dalej, bo właśnie ją znalazłeś. Wybierz produkt z naszej oferty, poznaj nasze usługi.

Zapraszamy również do korzystania z naszej strony www, gdzie staramy się zamieszczać aktualne informacje dotyczące naszych produktów i usług.

blachy

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z działem sprzedaży.